Laimės sausainių atsiradimo istorija

Daugelis mano, kad laimės sausainiai yra kilę iš Kinijos. Tačiau iš tikrųjų laimės sausainiai yra amerikiečių išradimas. Žinoma ir tai, kad laimės sausainukai pirmąkart atsirado Kalifornijoje, tačiau tikrasis miestas ir šių sausainių išradėjas nėra tikslai nustatytas iki šių dienų.

Laimės sausainiai

Yra keletas laimės sausainių atsiradimo istorijų. Vienoje iš jų pasakojama, kad Deividas Jungas, imigrantas iš Kinijos, gyvenęs Los Andžele, 1918 m. pirmąkart pagamino laimės sausainį. Susirūpinęs vargšais klajojančiais aplink jo parduotuvę, jis pagamino sausainius, kuriuos nemokamai dalino gatvėje. Kiekvieno sausainio viduje buvo popierinė juostelė, ant kurios buvo užrašyta po vieną iš Biblijos perrašytą įkvepiančią mintį.

Laimes sausainis

Kita istorija teigia, kad laimės sausainis buvo išrastas San Franciske, japonų imigranto vardu Makoto Hagiwara. M. Hagiwara buvo sodininkas, kuris suprojektavo žymųjį Japonišką arbatos sodą Golden Gate parke. Anti-japoniškas meras jį atleido iš darbo amžių sandūroje, tačiau vėliau naujasis meras jį vėl priėmė į darbą. Dėkingas tiems, kurie jį sunkiuoju periodu palaikė, Hagiwara 1914 m. sukūrė laimės sausainį, kurio viduje buvo po padėkos užrašą.  Laimės sausainius jis dalino Japoniškame arbatos sode. 1915 m. laimės sausainiai buvo parodyti Panamos Ramiojo vandenyno parodoje, San Francisko pasaulio mugėje.

Amerikoje laimės sausainiai tapo įprastu patiekalu kinų restoranuose po Antrojo pasaulinio karo. Nors šis desertas nėra tradicinė kinų virtuvės dalis, tačiau amerikiečiams laimės sausainiai asocijuodavosi su egzotika.

Šiuo metu laimės sausainiai tapo labai populiarūs įvairių švenčių metu, tokių kaip vestuvės, krikštynos, gimtadieniai ir pan.

 Laimes sausainiai

© 2019 LaimesSausainiai.lt. Visos teisės saugomos.
Free Joomla! templates by Engine Templates